Budowa sztachetki z plastyku na plot i furtkę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku przypadków.

Budowa sztachety PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek nie zada pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy szczególne przypadki.

Plotki z plastyku na plot i furtę ze sztachet nie przewyższające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenia plastykowe na plot i furtkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego instalacji i planowany dzień startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba dołączyć deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych i o ile jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji sztachetki plastikowe na plot i furtkę ze sztachet potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, kiedy projektowane ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa jest niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy przewidywane ploty z Winylu na plot i bramę sztachetowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zainicjowania robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s