Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s